V rámci vzdelávacej oblasti Človek a príroda žiaci rozvíjali bádateľské aktivity a upevňovali si teoretické vedomosti prakticky: 5. - 6.A Čo odkryje mikroskop, 7.A Filtrácia rôznorodej zmesi, 8.A Výluh z červenej kapusty ako indikátor.
Na telesnej si vyskúšali nordic walking (7. a 8. roč.), na geografii predstavili svoju dovolenku snov a vyrobili pohľadnice (5. - 6. roč.). Žiaci tiež absolvovali hodiny angličtiny či matematiky na, ktorej im boli prezentované rôzne hlavolamy. Ďakujeme Ing. Padyšákovi za ukážku hlavolamov.
Slovenský jazyk a literatúra
Žiaci v rámci tématických hodín slovenského jazyka a literatúry počas letnej školy rozvíjali svoje komunikačné schopnosti didaktickými hrami ako „Kto si ?“ alebo „Kamenná polievka“. Žiaci vyjadrovali vlastný názor na predsudky, stereotypy, diskrimináciu a podobne. Zároveň tvorili vlastnú vyučovaciu pomôcku k učivu o hláskach či spodobovaní.
Aktivity so školskou psychologičkou
Starším deťom sa snažila školská psychologičky ukázať, prečo je letná škola potrebná. Ich úlohou bolo zamyslieť sa nad tým, kým chcú byť, keď budú mať 30 rokov. Tvorivou metódou pochopili, že nevyhnutnou esenciou každého splneného sna a vysnívaného povolania je vzdelanie. Táto hra pomohla uvedomiť si zmysel vzdelávania a pochopiť, že ho nedostatkom sa nám niektoré ciele splnia ťažko.
Informatika
Skupina: 5. - 6. ročník
Aktivity boli primárne zamerané na prácu s Micro:bitom v prostredí Online classroom Makecode . V úvodnej aktivite žiaci pracovali na tvorbe animácií a senzorom naklonenia. Naprogramovali si vlastnú animáciu a vždy usmiateho smajlíka, používali senzor pohybu v úlohe s názvom: Hod kockou, programovali nekonečné počítadlo. V poslednej aktivite žiaci zapájali podľa nákresu LED diódu, micro:bit, krokosvorky a redukciu. Ich úlohou bolo rozsvietiť a rozblikať LED diódu.
Skupina: 7. - 8. ročník
Aktivity boli zamerané na prácu s Microbitom a programom Pivot. Úlohou žiakov bolo naprogramovanie plynulej animácie v programe Pivot. Ďalej mali žiaci za úlohu zapojiť podľa nákresu LED diódu, micro:bit, krokosvorky a redukciu. V úlohe s názvom SOS bolo potrebné, aby led dióda zablikala. V nasledujúcej aktivite pracovali žiaci s LED pásikom. Spoločne si naprogramovali, aby sa LED pásik rozsvietil na červeno. Na ďalšom programe žiaci pracovali samostatne. Ich úlohou bolo, aby LED pásik blikal rôznymi farbami. Žiaci vyskúšali aj menenie intenzity LED pásiku a náhodné generovanie svetiel.