Mesiac marec spájame s príchodom jari, prvými snežienkami a samozrejme aj s knihou. Knihou, priateľom človeka, zdrojom informácií a múdrosti. Dieťa s ňou môže prežiť krásne chvíle, kniha mu pomáha preniesť sa do sveta fantázie, vstúpiť do deja, či vžiť sa do úlohy hrdinov.
Jednou z mnohých aktivít projektového týždňa v ŠKD pod názvom: „Vôňa knihy“ bola návšteva obecnej knižnice po dvojročnej odmlke, zapríčinenej zlou pandemickou situáciou. Nadviazali sme na pilotnú akciu uskutočnenú v obecnej knižnici v Korni v roku 2019. Deti zo školského klubu detí pri ZŠ Korňa privítala pani starostka Ing. Marianna Bebčáková spolu s pani knihovníčkou pani Monikou Stuchlíkovou.
Žiaci ako darček pani starostke priniesli knihu o našej obci s názvom: „Obec Korňa očami detí“, ktorú vlastnoručne napísali a ilustrovali. Počas návštevy knižnice sme sa dozvedeli ako vzniká kniha, kde všade sa s ňou môžeme stretnúť, pripomenuli sme si, ako s ňou správne zaobchádzať. Pozorne sme počúvali a pripomenuli si aké dôležité a zaujímavé je čítanie kníh. S radosťou sme listovali rôzne knihy, prechádzali sa po knižnici pomedzi regálmi a nasávali atmosféru a vôňu kníh. Na záver nám pani starostka prečítala úryvok z detskej knižky a napokon na nás čakalo sladké prekvapenie.
Verím, že ak takouto formou sa nám podarí podporiť u detí pozitívny a trvalý vzťah ku knihám.
Ďakujem pani starostke a pani knihovníčke za poskytnutie vzácnych informácií a sladkého občerstvenia.
Tešíme sa na ďalšie stretnutie.
Mgr. Marta Jarošová