Do galérie Zápis prvákov boli pridané fotografie.
Tradične, začiatkom apríla sa na našej škole odohráva veľká udalosť pre budúcich malých žiakov, ale aj ich rodičov. Zápis do prvého ročníka. Všetky deti sú plné očakávania, niektoré smelšie, iné ešte trochu bojazlivé, ale všetky sú veľmi zvedavé na veľkú školu, takú inú od škôlky, ktorú poznajú. Aj pani učiteľky sa na zápis prvákov svedomite pripravili, vyzdobili prostredie školy, triedy tak, aby sa naši malí budúci prváci cítili v škole ako doma.
Pani vychovávateľka z ŠKD pripravila pre budúcich prváčikov drobné darčeky. Pri vstupe do školy detičky privítal kráľ Alexander so svojou kráľovnou Arabelou. Rozprávkovou cestou budúcich prvákov prevádzali ďalšie rozprávkové postavy – šašo, čarodejnica, pirátka, Červená Čiapočka, ktoré zadávali deťom rôzne úlohy. Deti triedili zvieratá na domáce a žijúce v lese. Ukázali, že poznajú farby a základné geometrické útvary, krásne spievali, recitovali. Taktiež sa nedali zahanbiť pri rozdeľovaní ovocia a zeleniny. Okrem vedomostí boli pani učiteľky zvedavé aj na socializačnú úroveň a komunikačné zručnosti, čistotu reči. Pri zápise boli okrem zapisujúcich učiteliek 1. stupňa a pani vychovávateľky z ŠKD, aj pani učiteľka materskej školy, ktorá prispela k uvoľneniu budúcich prváčikov a zároveň doplnila informácie o nich. Z rúk pani riaditeľky Srničkovej si budúci prváčikovia prevzali pamätný list a malý darček. Usmiate tváre pri odchode boli dôkazom, že sa im v škole páčilo a už tešia na 1. september.
Mgr. Kremeňová