V kategórii mladší žiaci Tomáš Dubáč/ 5.A/ obsadil 3. miesto .
Gratulujeme !
V kategórii mladší žiaci Tomáš Dubáč/ 5.A/ obsadil 3. miesto .
Gratulujeme !
Žiaci nazbierali spolu: 5682 kg
Celkové umiestnenie:
1.miesto: 7.A
2.miesto: 1.A
3.miesto: 5.A
Ďakujem všetkým triednym učiteľom a rodičom, ktorí pomohli pri zbere papiera.
Najlepší zberači papiera za jednotlivé triedy
1.A
Staníková B. 544 kg víťaz školy
Učníková 110 kg
Bielčiková 49 kg
Korčeková 46 kg
2.A
Michna 112 kg
Bordáčová 73 kg
Comorek 43 kg
Beňuš 41 kg
3.A
Murčová 160 kg
Bielčik M. 65 kg
4.A
Staníková N. 122 kg
Odrobiňáková –Valčuhová 89 kg
Korčeková 82 kg
5.A
Ďurkáčová T. 120 kg
Chmulík 93 kg
Skorčíková –Srničková 75 kg
Cvinčeková 69 kg
Skorčíková 62 kg
Kaduch 68 kg
Hrtúsová 44 kg
6.A
Mikovčák 113 kg
Bzdilík 93 kg
Chylík 89 kg
Grečmal 68 kg
Haferová 60 kg
7.A
Mackovčáková- Trembošová 254 kg
Mitková 92 kg
Srničková 82 kg
Cvinček 60 kg
Škulavík 58 kg
7.B
Bihalová 78 kg
Dubačová 46 kg
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––8.A
Hrtusová 63 kg
9.A –––––––––––––––––
9.B ––––––––––––––––-
Víťazné triedy a jednotlivci budú odmenení na Deň detí 1.júna
Srničková, riad. školy
Preventívny program o medziľudských vzťahoch, prevencií šikanovania pre žiakov 8. a 9. ročníka realizovala pracovníčka CPPPaP v čadci Mgr. K. Buchová. Žiaci si na rôznych aktivitách overili vzťahy v triede, dozvedeli sa ako sa brániť prejavom násilia, či už v škole,ale aj v bežnom živote.
Srničková
V piatok 13.5. 2011 zavítali medzi nás s programom hudobníci z umeleckej agentúry H.A.N art s programom : Aby slová nezostali slovami .
V programe sa striedali známe piesne skupiny ABBA, M. Jacksona, Elánu a iné s hovoreným slovom.
Umelci vysvetľovali žiakom , čo je to šikanovanie , ako sa brániť . Venovali sa aj tzv. kyber šikane- šikanovaniu prostredníctvom internetu- cez sociálne siete a pod. Pripomenuli žiakom, aby nezverejňovali na internete svoje osobné údaje.
Žiaci sa aktívne zapájali , odpovedali na otázky, zaspievali si a na záver aj zatancovali.
foto v časti fotoalbumy.
Srničková, riad. školy
Dňa 7. mája 2011 sa v priestoroch našej telocvične uskutočnil 1. ročník volejbalového turnaja o Pohár ZŠ Korňa. Na akcii sa zúčastnilo 7 družstiev z Korne a Turzovky: CVČ Turzovka, Family Team, Sinusoida, Vlasta Team, Voleywomen, ZŠ Turzovka a ZŠ Korňa. Turnaj prebiehal v príjemnej a priateľskej atmosfére. Hralo sa systémom 3 + 3, to znamená 3 ženy a 3 muži. Sme radi, že sa nám podarilo zorganizovať aj u nás takéto športové podujatie a propagovať tak tento zaujímavý šport v našej obci.
Umiestnenie:
1. Voleywomen
2. Vlasta Team
3. Sinusoida
Poďakovanie patrí vedeniu ZŠ Korňa a sponzorom: B & B Korňa, Tomáš Staník, Obec Korňa, Stolárstvo Jaroš, Pozemkové združenie Les Korňa, Potraviny Comorková, Korzo Kontríková, Drogéria Dubačová, Fire system, Penzión Kriváň, Potraviny Ďurkáčová, Penzión Mária, Jozef Staník, Cukráreň Mlkviková, SaM Korňa, Pavol Hrtús.
Ako minulý rok, tak aj tento sa naši žiaci zúčastnili 8. ročníka podujatia Lesy deťom, ktoré je súčasťou celoslovenskej akcie Lesnícke dni. Toto podujatie sa uskutočnilo 6.5. 2011 v krásnom prostredí kaštieľa v Oščadnici. Počasie sa vydarilo a tak bol tento deň predurčený na skvelú zábavu. Ide o súťaž zloženú z troch častí. Z vedomostnej, v ktorej si žiaci mohli preveriť svoje vedomosti z rôznych biologických oblastí. Druhá časť bola branno-športová. V nej si žiaci vyskúšali streľbu zo vzduchovky, chôdzu na chodúľoch a orientáciu v teréne. Posledná časť bola novinkou. Hasiči si totiž tiež pripravili pár zábavných úloh. Z našej školy súťažili dve skupiny. Prvá v zložení Zuzka Škorníková, Matej Chmulik a Tomáš Dubač. Druhá skupina bola v zložení Dominika Stoláriková, Renátka Litvíková a Andrejka Bihálová. Obidve skupiny dosiahli pekné výsledky. Po súťaži sa bolo treba posilniť a tak sme sa pustili do výborného guláša. Domov sme sa vrátili plní nových zážitkov.
Mgr. Šadibolová
V nedeľu 8.5.2011 žiaci našej školy spríjemnili svojimi básňami, piesňami a tancom popoludnie svojim mamičkám a babičkám. V sále obecného úradu sa totiž konalo slávnostné posedenie pri príležitosti oslavy Dňa matiek.
Vystúpení sa zúčastnili žiaci zo súboru „Talentárium“ a tanečný súbor dievčat zo 7.A- „6NNBRET“.
Kultúrny program otvorila Lucka Staníková básňou „Mama“, nasledovalo pásmo ľudových piesní v podaní Evky Smrečkovej, Katky Dubačovej a Maťa Bzdilíka, ktorý spev doprevádzal hrou na heligónku. Vystúpenia pokračovali tromi modernými tancami a peknou bodkou za programom bola pieseň „Tak sa neboj mama“ , ktorú mamičkám zaspievali dievčence z 9. ročníka(Aďka Gajdošová, Danka Kontríková, Zuzka Dubačová a Lucka Staníková).
Vystúpenia našich žiakov sa obecenstvu páčili, zožali veľký potlesk, dokonca sem tam aj nejakú slzičku =).
Mgr. Trembošová
foto z akcie v časti fotoalbumy
Riešilo 8 žiakov našej školy
Úspešní riešitelia:
1. Dominika Stoláriková-7.B -2.miesto
2. Natália Mitková -7.A -2.miesto
3. Tomáš Cvinček -7.A - 3. miesto
4. Natália Srničková- -5. miesto
V kategórii 7. ročník súťažilo 102 žiakov , úspešných bolo 9 , z toho 4 naši žiaci .
Blahoželáme!!!
Medzinárodnú súťaž riešilo 23 žiakov školy. Najlepší výsledok -Natália Srničková-7.A.-37. miesto v SR .
Ostatní úspešní riešitelia:
1. Skorčíková-5.a
2. Mitková-7.a
3. Mlkviková-8.a
4. Skorčíková-8.a
28. apríla naši piataci a šiestaci s triednymi učiteľkami p. Padyšákovou a p. Polákovou prežili zaujímavý deň v najstaršom Slovenskom banskom meste. Najskôr sme navštívili Banské múzeum v prírode. V štôlni Bartolomej sme si pozreli ukážky baníckych pracovísk, ťažobných zariadení a dobývacích metód od 16.- tého storočia až do súčasnosti. Po výbornom obede sme si v expozícií Slovenského banského múzea – Kammerhofe, vyskúšali ako sa ryžuje zlato a merania starými banskými jednotkami – banským meradlom, reťazovým meradlom, kráľovskou siahou. Pred cestou domov sme sa osviežili chutnou zmrzlinou. J
O ostatné zážitky sa podelíme prostredníctvom fotografií.
Foto z akcie v časti fotoalbumy.
Mgr.Poláková
V apríli sme každoročne akosi viac spojený s prírodou. Snažíme sa ju viac poznať, porozumieť jej, ochrániť, očistiť. Počas mesiaca sme urobili tieto aktivity:
- Na všetkých NÁSTENKACH v triedach i na chodbe sme propagovali ochranársku tematiku.
- Žiaci 8.A urobili vo vestibule školy VÝSTAVKU MINERÁLOV A HORNÍN.
- V tomto mesiaci žiaci vykonali 7 vychádzok do prírody. Pozorovali jarné kvety, poznávali hmyz a iné živočíchy, snažili sa vnímať prírodu všetkými zmyslami.
- Zaujímavú akciu „STAVIAME VTÁČIE BÚDKY“ absolvovali šiestaci. Pripravili ju pracovníci lesov SRŽiaci sa dozvedeli veľa nových poznatkov zo života vtákov, naučili sa ich rozoznávať a spoločne postavili a umiestnili na strom pred svojou triedou vtáčiu búdku. Teraz už len zostáva čakať na jej prvých návštevníkov. Snáď sa im v nej bude dobre bývať.
- VTÁČIE BÚDKY zhotovili a vyvesili i ďalší žiaci. Spoločne sme urobili 90 vtáčích domčekov, ktoré sú umiestnené v záhradách a v lese po celej Korni.
- Jednotlivé triedne kolektívy odpracovali BRIGÁDU. Pozbierali papiere, okopali kvety pred školou, presadili kvety v triede, pohrabali trávnik a pomohli pánovi školníkovi pri úprave terénu za školou.
- Starší žiaci sa zúčastnili akcie VYČISTÍME OBEC. Upratovali na cintoríne, pri obecnom úrade, v areáli TJ, v okolí školy.
- Na triednických hodinách sa žiaci z ročníkov 1.- 4. oboznámili s prezentáciou „LES A JEHO OBYVATELIA. Učili sa poznávať vtáky a cicavce podľa hlasu. Zároveň pomocou omaľovaniek zisťovali, čo lesu škodí, čo do lesa patrí, či nepatrí.
- Žiaci 5.- 9. ročníka poznávali Kysuce formou prezentácie „PRÍRODNÉ ZAUJÍMAVOSTI KYSÚC.“ Oboznámili sa s prírodnými výtvormi, chránenými rastlinami a živočíchmi a inými zaujímavosťami kysuckej prírody. A že ich to zaujalo o tom svedčil záverečný test, v ktorom dosiahli veľmi dobré výsledky.
- Vedomosti o prírode testovali žiaci 2. – 9. ročníka ešte raz v kvíze „POZNÁVAJ PRÍRODU“ a dopadlo to takto:
|
Trieda |
Si výborný, úžasný, prírodu poznáš |
Si výborný, určite prírode rozumieš |
Si dobrý, buď však pozornejší, vnímavejší |
Si priemerne vnímavý, nedôsledný |
Príroda sa na Teba hnevá, že ju nepoznáš |
Poznámky |
|
2.A |
18 |
2 |
|
|
|
|
|
3.A |
3 |
13 |
2 |
|
|
|
|
4.A |
7 |
6 |
2 |
|
|
|
|
5.A |
6 |
11 |
2 |
1 |
|
|
|
6.A |
1 |
12 |
1 |
|
|
|
|
7.A |
5 |
9 |
|
|
|
|
|
7.B |
|
12 |
|
|
|
|
|
8.A |
1 |
11 |
1 |
1 |
|
|
|
9.A |
1 |
11 |
2 |
|
|
|
|
9.B |
2 |
10 |
1 |
|
|
|
- K DŇU ZEME vytvorili triedne kolektívy blahoželania a vystavili ich na nástenke vo vestibule školy.
- POZNÁŠ KYSUCE?
Pod týmto názvom prebiehala súťaž žiakov v CVČ Turzovka.
Našu školu reprezentovali 2 družstvá z 5.A triedy.
Družstvo dievčat tvorili: Andrejka Huríková
Miška Straková
Zuzka Škorníková
Umiestnili sa na 2.mieste.
Družstvo chlapcov tvorili: Maťo Chmulík
Tomáš Dubáč
Adrián Malík
Umiestnili sa na 3. mieste.
- STROMY POZNANIA
Žiaci 7.B spoločne s pánom Ing. Lašom vysadili do školského miniarboréta ďalšie stromy:
brest horský, douglaska tisolistá a pagaštan konský.
Potom sa vybrali na vychádzku do lesa, kde sa učili poznávať a chápať vzťahy medzi lesnými organizmami.
V poznávaní a ochrane našej prírody budeme pokračovať aj naďalej. Našim cieľom je, aby si každý osvojil myšlienku G.B.SHAWA:
„Chytil som motýľa – uhynul mi, odtrhol som kvietok – zvädol mi. Vtedy som pochopil, že prírody sa nemám dotýkať rukami ale iba srdcom.“
Mgr.Dorociaková
Pilotné testovanie žiakov 4. ročníka ZŠ s VJS2011 |
||
|
termín Administrácie |
|
|
|
KOMU JE TESTOVANIE URČENÉ |
žiakom 4. ročníka vybraných ZŠ v SR s vyučovacím jazykom slovenským , okrem žiakov s mentálnym postihnutím a so zdravotným znevýhodnením (ZZ) |
|
|
CIELE TESTOVANIA
|
|
|
|
KTO ADMINISTRUJE PILOTNÉ TESTY |
externí administrátori |
|
|
AKÉ PREDMETY SA TESTUJÚ |
|
|
|
AKÝ ROZSAH UČIVA SA TESTUJE |
|
|
|
DOTAZNÍKY |
vyplní žiak:
|
vyplní učiteľ:
|
|
POVOLENÉ POMÔCKY |
rysovacie pomôcky, ceruzka, modré alebo čierne guľôčkové pero |
|
|
ZAKÁZANÉ POMÔCKY |
mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod. |
|
|
TERMÍN ZASLANIA VÝSLEDKOV |
september 2011 ( v elektronickej podobe) |
|
|
INFORMÁCIE O TESTOVANÍ |
www.nucem.sk ¨ Projekt ESF/Dokumenty/Pilotné testovanie ISCED 1 |
|
*
Harmonogram pilotného testovania 2011 – máj 2011
ZŠ s VJS
|
Slovenský jazyk a literatúra (SJL) – pilotný test |
|
|
8.10 – 8.25 h (15 min) |
úvodné pokyny k pilotnému testovaniu a rozdanie Odpoveďových hárkov k testom (OHkT) zo SJL |
|
8.25 – 8.30 h (5 min) |
rozdanie testov, oboznámenie sa s pilotným testom zo SJL |
|
8.30 – 10.00 h (90 min) |
(60 min)→administrácia pilotného testu zo SJL (30 min)→zozbieranie OHkT + vypĺňanie Dotazníka pre žiaka ( k testu zo SJL ) |
|
10.00 – 10.05 h (5 min) |
zozbieranie testov zo SJL a žiackych dotazníkov |
|
10.05 – 10.20 h (15 min) |
prestávka |
|
Matematika (MAT) – pilotný test |
|
|
10.20 - 10.35 h (15 min) |
úvodné pokyny k pilotnému testovaniu a rozdanie OHkT z MAT |
|
10.35 – 10.40 h (5 min) |
rozdanie testov, oboznámenie sa s pilotným testom z MAT |
|
10.40 – 11.40 h (60 min) |
administrácia pilotného testu z MAT |
|
11.40 – 11.45 h (5 min) |
zozbieranie testov a OHkT z MAT |
|
11.45 – 12.15 h (30 min) |
obedová prestávka |
|
12.15 – 13.15 h (60 min) |
I., II. Postojový dotazník |
|
13.15 – 13.40 h (25 min) |
záver testovania a zabalenie všetkých:
|
Deň veĺkonočných prázdnin-21.04. využili pedagógovia našej školy ,CVČ Turzovka a MŠ Korňa na vzdelávanie. Pod vedením skúsenej lektorky sme absolvovali tréningové školenie zamerané na tému :
" Odbúravanie stresu a relaxačné techniky".Získali sme teoretické a praktické poznatky z danej problematiky, ktoré môžeme využívať vo svojej pedagogickej praxi.
Školenie bolo ukončené certifikátom pre všetkých pedagógov školy.
Srničková, riad. školy
V dňoch od 12. 4. 2011 do 15. 4. 2011 sa žiaci 4. A, 7. A, 7. B zúčastnili plaveckého výcviku v Čadci. Plavecký výcvik viedli inštruktorky plaveckej školy. Štvrtáci začínali s plávaním prvýkrát , pre siedmakov to bol už zdokonaľujúci výcvik. Naučili sa a precvičili si jednotlivé plavecké štýly, skoky z mostíka, potápanie sa. Všetci žiaci, ktorí sa zúčastnili celého výcviku sa naučili plávať.
Posledný deň si žiaci zmerali sily v rôznych plaveckých súťažiach. Odmenou za ich vytrvalosť bolo „mokré vysvedčenie“.
Mgr. Huríková Anna
V mene zamestnancov a žiakov našej školy ďakujem vedeniu firmy B&B za poskytnutie zeminy- ornice na úpravu areálu školy.
Srničková, riad. školy
V obvodovom kole malého futbalu COOP Jednota naši žiaci obsadili 2. miesto.
Práce detí zo školského klubu detí boli deťmi tvorené na PC v programe „Skicár“. V druhej polovici marca boli vystavené na hlavnej chodbe ZŠ a o najlepšiu prácu mali možnosť hlasovať všetci žiaci ZŠ. Na základe sčítaných hlasov sa umiestnili na:
1. mieste Dominik Plešivčák – 3. A
2. mieste Barborka Staníková – 1. A
3. mieste Martin Šamaj - 2. A.
Výhercovia získali pekné ceny a odmenení boli tiež 3 hlasujúci žiaci, ktorí boli vyžrebovaní z pomedzi všetkých hlasujúcich.
BC. Jarošová Marta
Dojmy z exkurzií.
V rámci Technickej výchovy sme mali vykonať exkurziu do priemyselného podniku, oboznámiť sa s praktickou výrobou. Rozhodli sa navštíviť niektoré prevádzky v Korni a takéto sú naše dojmy:
Prvá cesta viedla do PEKÁRNE. Aj keď sa ešte chlieb nepiekol, pani Palicová nám ochotne poukazovala priestory, stroje, suroviny a vysvetlila postup pečenia. V ten deň bolo veľmi chladno a tak sme všetci uvítali teplo pekárne a predovšetkým sme si vychutnali úžasnú vôňu čerstvého chlebíka, ktorá sa šíri pekárňou.
Z pekárne sme išli do CUKRÁRNE. Čakala nás majiteľka pani Mária Mlkviková. Prevádzka bola „ v plnom prúde“. Tety cukrárky piekli, krájali a balili krásne a vynikajúce zákusky. A ako vieme, že boli vynikajúce? Pani Mĺkviková nás nimi ponúkla. Mňam.
Ďalší deň sme navštívili DREVÁRENSKÚ PREVÁDZKU pána Bohuša Jaroša. Mnohí z nás ani netušili aký krásny nábytok vychádza z jeho dielne a nachádza sa aj u nás v škole. Pán Jaroš nás oboznámil so strojmi, technológiou a so širokým úsmevom nám odpovedal na naše zvedavé otázky o výhodách a nevýhodách podnikania.
Čo sa vyrába v prevádzke pána Miroslava Sira viacerí z nás netušili. Vysvetlil nám to až sám majiteľ. Teraz už vieme, že ak budeme potrebovať nejakú kovovú súčiastku, zamestnanci pána Sira nám ju vyrobia. A ešte niečo. Pri veľkom, hlučnom stroji sme videli sústredene pracovať nášho bývalého spolužiaka Peťa Malíka .
Poslednú exkurziu sme vykonali v PENZIÓNE MÁRIA a v zariadení na VÝROBU ŠINDĽA a výrobkov z dreva. Pani Lenka Odrobiňáková nás previedla výrobnou časťou. Majo Kaduch si aj strúhanie šindľa vyskúšal. V Penzióne nás milo prekvapila pani Zdenka Odrobiňáková, ktorá nás pohostila chutným džúsom a lízatkom.
V tomto školskom roku naše poznávanie podnikateľskej výroby v obci končí. Ale už teraz sa tešíme na ďalšie exkurzie, ktoré uskutočníme v budúcom roku.
Žiaci 8.A
Z 1.4. na 2.4. 2011 sa na našej škole uskutočnila už v poradí druhá Andersenova noc. Akcie sa zúčastnilo 26 žiakov zo 7. a 9. ročníka. Zraz bol o 17.00. Vstupenkou boli vlastnoručne vyrobené masky, ktoré si žiaci pripravili na hodinách výtvarnej výchovy. Žiaci sa premiestnili do tried, prichystali si miesta na spanie. Najprv sa všetci zúčastnili na čitateľskom maratóne. Žiaci nielen čítali, ale aj odpovedali na rôzne otázky súvisiace s prečítaným textom. Potom sa presunuli na hlavnú chodbu, kde prebiehali rôzne súťaže, v ktorých mohli predviesť svoje schopnosti – najlepšia grimasa, najlepší rozprávač vtipov, červíky, beh s knihou na hlave, beh na štyroch a iné. Po vyčerpávajúcich výkonoch všetkým dobre padlo občerstvenie. Následne sme sa presunuli do ŠKD, kde sme si pozreli film. Neskôr sme sa prezliekli do kostýmov a diskotéka v cigánskom štýle mohla začať. Nakoniec sme sa unavení presunuli do tried. Po krátkom spánku sme sa naraňajkovali, upratali triedy a rozišli sa domov.
foto z akcie v časti fotoalbumy
Gregorová
Naše žiačky 5.A triedy obsadili 3.miesto.
Powered by aSc EduPage