• Opatrenia COVID-19

• 10.09.2020 09:01
      • Dôležitý oznam, čítať do konca.
      • Vážení rodičia,

chceme Vás informovať ohľadom opatrení, ktoré sa týkajú chorobnosti detí.

• Od 2.9.2020 vykonávajú pedagogickí zamestnanci RANNÝ FILTER (meranie teploty a dezinfekcia rúk) od 7:00 - 7:45 hod. Pokiaľ sa vyskytne situácia, že dieťa má zvýšenú teplotu nad 37 stupňov Celzia, má príznaky infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 ( kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) a iné príznaky choroby, nesmie vstúpiť do priestorov základnej školy alebo školského klubu detí. Bezodkladne si nasadí rúško a je umiestnený do samostatnej izolačnej miestnosti, kontaktujeme zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú.
        • Ak dieťa vymešká vyučovanie viac ako tri dni, musí priniesť pri opätovnom nástupe Vyhlásenie o bezinfekčnosti podpísané rodičomihneď pri nástupe do školy a odovzdá ho pedagógovi pri rannom filtri (je dostupné na stiahnutie na web stránke školy v časti Dokumenty školy – Dokumenty na stiahnutie pre rodiča, tlačivo tiež nájdete vo vestibule školy).
        • Vyhlásenie o bezinfekčnosti tu: vyhlasenie_rodica_o_bezinfekcnosti.docx
        • Doteraz mohol rodič nechať dieťa zo školského zariadenia doma maximálne 3 DNI bez potreby Potvrdenia o chorobe od lekára.
        • V čase pandémie je doba, počas ktorej môže rodič nechať dieťa doma bez toho, aby po návrate do školy potrebovalo Potvrdenie o chorobe vystavené pediatrom, predĺžená na 5 dní. Teda rodič môže pri bežnej infekcii, ktorú zvládne doma sám, ošetrovať dieťa doma, nie je nutné, aby s ním navštívil ambulanciu pediatra, a ak si vie rady s liečbou, nemusí ho ani kontaktovať. Ak potrebuje radu, má možnosť pediatra kontaktovať telefonicky alebo inou dištančnou formou.
        • Ak sa stav dieťaťa zlepší, dieťa pri nástupe do školy prinesie Vyhlásenie o bezinfekčnosti – podpisuje ho rodič. Iba ak je dieťa doma viac ako 5 pracovných dní, musí dieťa priniesť od pediatra Potvrdenie o chorobe.
        • Od 2.9. je opätovne zahájená povinná školská dochádzka. Rodič školopovinného dieťaťa nemôže svojvoľne nechať dieťa doma, ak sa obáva pandémie, nakoľko by tým porušil školský zákon. Nárok na pandemickú OČR budú mať iba tie oprávnené osoby, ktoré sa budú starať o deti do 11 rokov (do 18 rokov pri deťoch s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom), ktorých trieda resp. škola bola uzatvorená na základe rozhodnutia príslušného orgánu v zmysle rozhodnutia ministra školstva.
        • Prosíme Vás, aby ste deti NEPOSIELALI do školy s akýmikoľvek príznakmi ochorenia (dieťa zbytočne tým trpí v kolektíve a môže byť zdrojom nákazy pre iných) a tiež, aby žiaci NEZNEUŽÍVALI dni, ktoré majú na liečenie sa - v prípade choroby, zbytočným vymeškávaním. Počas neprítomnosti žiaka v škole rodič ZODPOVEDÁ za dobratie si učiva, dopísanie poznámok a úloh.

ĎAKUJEME za pochopenie.

Mgr. Jaroslava Srničková, r. š.