• Školské poplatky - platba kartou

• 13.03.2023 11:07
      • Vážení rodičia,

od marca môžete školské poplatky na našej škole platiť kartou, Apple Pay, Google PayVIAMO.

Momentálne je spustený modul pre platenie školského poplatku za Školský klub detí – apríl, máj, jún.

Od nového školského roka bude možné platiť kartou aj za krúžky CVČ, prípadne iné poplatky, ktoré škola nahrá do systému.

• Ako funguje platba kartou?

Zaplatiť kartou je jednoduché a rýchle — platbu začínate v aplikácii EduPage - modul Platby. Vyberiete platbu, ktorú chcete uhradiť (momentálne spustená len platba pre žiakov, ktorí navštevujú ŠKD) a zadáte potrebné údaje z karty. Platby kartou sú okamžite zapísané na EduPage a školské poplatky vidí škola, učiteľ aj rodič ihneď ako uhradené.

Platiť kartou môže každý rodič — čiže klient ktorejkoľvek banky na Slovensku, ktorý má kreditnú alebo debetnú platobnú kartu Mastercard, Maestro, VISA, VISA Electron vydanú v EÚ na fyzickú osobu.

Platba kartou je zaťažená manipulačným poplatkom podobne ako platba šekom na pošte. Manipulačným poplatok znáša platiteľ, je premietnutý do navýšenej sumy platby a platiteľovi je zobrazený na Platobnej bráne pred potvrdením platby. Poplatok pre rodiča je 0,10 € + 0,5% zo sumy platby, napr. platba 30 €  + 0,25 € (0,10 € + 0,15 €) = 30,25 €

Môžem platiť škole cez VIAMO aplikáciu mojej banky?

Samozrejme áno! Klienti Tatra banky a VÚB banky, ktorí majú aktivovanú aplikáciu Tatra banka VIAMO alebo VÚB VIAMO môžu platiť školské poplatky prostredníctvom tejto aplikácie. Je to najlepšia možnosť ako platiť za školské poplatky — nemusíte si nič pamätať, nič prepisovať, stačí vybrať školský poplatok a platbu autorizovať vo svojej VIAMO aplikácii. Je to extrémne jednoduché, rýchle a bez manipulačného poplatku za kartové transakcie.

Pre platby cez VIAMO aplikácie platí to isté, čo pre kartové platby — platby sú okamžite zapísané na EduPage a školské poplatky vidí škola aj rodič ihneď ako uhradené.

A čo platba bankovým prevodom?

Samozrejme, môžete zaplatiť aj bankovým prevodom priamo na účet školy, avšak pamätajte prosím na to, že tieto platby neuvidíte na Edupage okamžite, ale až na začiatku nasledujúceho mesiaca, keď škola nahrá bankový výpis a jednotlivé platby manuálne. Pri platbe bankovým prevodom treba zadať v poznámke pre príjemcu meno a triedu žiaka, za ktorého je poplatok uhradený a špecifický symbol 100 (pre ŠKD).

VIAMO_Platba_kartou_PRERODICOV.pdf