• Program Školské mlieko

• 24.09.2019 08:22
      • Od 2. septembra 2019 naša škola opätovne pokračuje s programom ŠKOLSKÉ MLIEKO.

Viac info po rozkliknutí článku.

Dodávajúcim partnerom je Rajo, a.s. Bratislava. Cieľom programu Školské mlieko je zvýšiť spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov u detí a žiakov, zlepšiť ich stravovacie návyky, podporiť zdravý životný štýl.

Žiak má nárok na 250 ml spracovateľsky ošetreného mlieka na 1 vyučovací deň.

Do školského mliečneho programu sú zaradené nasledovné výrobky, ktoré sú sčasti dotované EÚ viď foto.

Žiak si môže ľubovoľne vyskladať svoj mesačný mliečny program s podmienkou dodržania:  250 ml spracovateľsky ošetreného mlieka na 1 vyučovací deň.

napr. september má 21 školských dní, žiak si môže objednať 1 liter akéhokoľvek mlieka (pozor! to sú už 4 dni = 4 dávky, nakoľko 1 liter = 4*250ml) + tvaroh (pozor! to sú už 3 dni = 3 dávky) + cottage cheese (pozor! to sú už 2 dni = 2 dávky) + jogurt klasik jahoda,... až do počtu 21 dávok. Tvaroh 5kg z ponuky sa však neobjednáva!!! Počet dávok však nemusí byť úplný, možno objednať i menší počet dávok.

Program Školské mlieko je dobrovoľný. Objednávky sú záväzné. Platí sa vopred.

Mgr. Šipláková (koordinátorka programu Školské mlieko)

RAJO_cennik_pre_SJ_dotovany-1.pdf