• Microsoft MIE Expert 2023/2024

Microsoft Showcase School

V školskom roku 2021/2022 sme zapojení do programu Microsoft - predvádzacie školy, tzv. Showcase Schools.

Pedagógovia Jaroslava Srničková, Rudolf Badžgoň a asistentka učiteľa Mária Horská sú zapojení v celosvetovej komunite  MIE - Microsoft inovatívni učitelia.

• 2020 - 2021

Microsoft MIE Expert 2020/2021

Pedagógovia našej školy zapojení do programu MIE Expert 2020/2021:

• Mgr. Jaroslava Srničková
              • Mgr. Rudolf Badžgoň
              • Mgr. Mária Horská
              • Mgr. Marcela PadyšákoBc. Gabriela Holazová

Mgr. Jaroslava Srničková - v pozícii MIE Fellow

• 2019 - 2020

Microsoft MIE Expert 2019/2020

MIE experti zapojení do celosvetového programu:

• Mgr. Marcela Padyšáková,
              • Mgr. Mária Horská,
              • Mgr. Rudolf Badžgoň

Mgr. Srničková Jaroslava v pozícií MIE Fellow.

• 2017 - 2019

MIE expert 2017/2018, 2018/2019

Zapojení do celosvetového programu:

• Mgr. Srničková Jaroslava (v pozícií MIE Fellow od roku 2018)
              • Mgr. Marcela Padyšáková,
              • Mgr. Zuzana Gregorová.
          • 2016 - 2017

Microsoft MIE Expert

MIE Expert je celosvetová komunita učiteľov, ktorí používajú inovatívne spôsoby vyučovania a na vyučovaní používajú Microsoft technológie.

Za našu školu je v tomto školskom roku zapojená Mgr. Jaroslava Srničková. Je to program otvorený každému učiteľovi, ktorý chce na sebe pracovať, vzdelávať sa, zdieľať svoje skúsenosti ostatným pedagógom.

Na stránke :  http://blog.vzdelavameprebuducnost.sk/  nájdete všetky aktuálne informácie o aktivitách škôl, pedagógov. Sú tam odkazy na webináre /online domáce vzdelávanie v pohodlí domova, ktoré vedú skúsení lektori - pedagógovia, MIE experti.

• 2007 - 2014

Klub moderných učiteľov

Klub moderných učiteľov je nezávislá organizácia učiteľov z regiónu Horných Kysúc, ktorí majú záujme učiť moderne, inovatívne.

Stretnutia klubov bývajú cca 5 -7 krát ročne, podľa aktuálnej potreby členov. Náplňou stretnutí sú aktuálne problémy v školstve, prednášky, krátke školenia z oblasti IKT, oddychové aktivitky, kreatívne techniky. Do programu môže prispieť každý člen KMU. Organizácia je otvorená pre ďalších členov zo susedných obcí do naplnenia počtu.

Mgr. Srničková, vedúca KMU Horných Kysúc

2014 - ukončená činnosť klubov a zmena na MIE expertov vo vzdelávaní