Základná škola Korňa

Prihlásenie
 • Prípravy na nový šk. rok

  Do galérie Prípravy na nový šk. rok boli pridané fotografie.

  Prázdniny sa pomaly krátia a tak sme na našej škole začali s prípravami na nový školský rok. Pani učiteľky Zuzka, Mirka a Katka si zobrali na starosť skrášlenie priestoru chodby v novom pavilóne. Ďalej sa maľujú triedy, renovujú parkety v 2 triedach a telocvični a postupne sa upratujú všetky priestory v škole. 

  Od pondelka 13. augusta začal už tradične denný letný tábor, pod vedením pani učitelky Janky, Gabiky a Marcelky. 

 • Ponuka krúžkov na šk. rok 2018/2019

  Do galérie Ponuka krúžkov na šk. rok 2018/2019 boli pridané fotografie.

 • Ukončenie šk. roka 2017/2018

  Do galérie Ukončenie šk. roka 2017/2018 boli pridané fotografie.

  Slávnostné ukončenie školského roka 2017/2018 v areáli ZŠ Korňa; príhovor riaditeľky školy a starostu obce Korňa; ocenenie najlepších žiakov za dochádzku, známky a reprezentáciu školy, odovzdanie vysvedčení. 

 • Rozlúčka deviatakov

  Do galérie Rozlúčka deviatakov boli pridané fotografie.

 • EnglishStar - odovzdanie diplomov

  Do galérie EnglishStar - odovzdanie diplomov boli pridané fotografie.

 • Oznam - ukončenie školského roka

  Slávnostné ukončenie školského roka bude v piatok, 29.6.2018 o 9:00 hod. 

  Prevádzka ŠKD bude od 10:00 - 14:00 hod.

  Srničková, r.š.

 • Účelové cvičenia

  Do galérie Účelové cvičenia boli pridané fotografie.

 • 19. ročník Minimaratónu

  Do galérie 19. ročník Minimaratónu boli pridané fotografie.

  V sobotu, 23. júna 2018, sa uskutočnil 44. ročník Kysuckého maratónu, ktorého sprievodnou akciou bol aj 19. ročník Minimaratónu s účasťou žiakov a žiačok základných a stredných škôl. V chladnom a daždivom počasí sa s nástrahami približne 3 km minimaratónskej trate úspešne „popasoval“ aj Tibor Hurik, žiak 9.A ZŠ Korňa. V kategórii žiakov ZŠ obsadil v konkurencii ďalších 36 bežcov skvelé 2. miesto, za čo mu patrí uznanie a gratulácia! Tibor v neľahkom preteku preukázal športového ducha, pevné vôľové vlastnosti a fyzické schopnosti.    

 • Deti v ŠKD

  Do galérie Deti v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Výchovný koncert

  Výchovný koncert rómsko-slovenskej evanjelizačnej kapely F6 z Čičavy.

 • Prihlášky do ŠKD

  Prosím rodičov, aby do 25.6.2018 odovzdali prihlášky do ŠKD pre budúci školský rok. Prihlášky Vám dajú vychovávateľky ŠKD alebo si ju stiahnite zo stránky školy  v časti "Dokumenty - Dokumenty pre rodičov".

  Mgr. Srničková 

 • Letný tábor CVČ

  Názov akcie: Letný tábor 2018

  Termín: pondelok 13.8.2018 – piatok 17.8.2018

  Čas: 7:30 – 15:30 hod.

  Miesto: ZŠ Korňa

  Organizátor: CVČ pri ZŠ Korňa

  Počet detí: 30

  Určenie: pre deti zamestnaných rodičov ( žiaci 1. - 7. roč. ZŠ )

  Organizačné zabezpečenie:

  • rodičia hradia náklady vo výške 35 € na žiaka (5-krát obed, pitný režim, vstupy, cestovné)
  • program: ZŠ Korňa a okolie, kúpalisko/plaváreň Čadca, Sudopark Klokočov, Dopravné ihrisko Turzovka, Makov, celodenný výlet do Žiliny
  • odmeny a diplomy zabezpečí usporiadateľ

  Žiaci sa môžu prihlásiť do 25.6.2018 u Ing. Mitkovej

   

 • Výlet Orava

  Do galérie Výlet Orava boli pridané fotografie.

  V utorok 5.6.2018 žiaci 1.A a 4.A navštívili susednú Oravu. Prvým cieľom bola Oravská priehrada. Počasie nám prialo, slniečko hrialo, takže plavba loďou bola veľmi príjemná. Z lode sme pozorovali krásnu panorámu, ale aj hniezdiace vtáctvo na Ostrove vtákov. Nasledovala zastávka na Slanickom ostrove, kde sme si prezreli kostol a výstavu sakrálneho umenia, pristavili sa pri soche A. Bernoláka a poprechádzali sa po brehu. Od Oravskej priehrady nás autobus dopravil do Oravskej Lesnej, kde sme sa previezli na železnici. Cesta vláčikom bola naozaj zaujímavá, miestami aj strašidelná – zahliadli sme niekoľko známych rozprávkových postáv i reprezentantov zvieracej ríše. Najprv to bol obrovský pavúk, smrtka, maxichrobák, Červena Čiapočka, Pinocchio, Princezná a Žabí princ, Ježibaba lietajúca ponad medovníkovú chalúpku, či trojhlavý drak. Potom nás čakal krátky výstup k rozhľadni, odkiaľ bol nádherný výhľad na okolitú prírodu. Po ceste domov sme absolvovali ešte krátku zastávku – veď čo by to bol za výlet bez nákupov v Dráčiku?

  Mgr. Gregorová

 • Výlet 6.A, 7.A, 8.A - Tv JOJ, Budova Slovenského parlamentu, Bratislavský hrad

  V stredu 6. júna žiaci 6., 7., a 8. ročníka navštívili TV JOJ na Kolibe v Bratislave. Pozreli si spravodajské štúdia a videli aj významné osobnosti - napr. moderátora p. Mečiara, D. Dangla. Výlet pokračoval prehliadkou historickej časti mesta, navštívili sme aj Bratislavský hrad, budovu parlamentu a nákupné centrum Eurovea. Ďakujem p. Janegovej - asistentke riaditeľa marketingu a PR a p. Braňovi Mitkovi - vedúcemu oddelenia dabingu a shippingu za uskutočnenie exkurzie. 

  Ing. Mitková

 • Odovzdanie cien za zber papiera

  Do galérie Odovzdanie cien za zber papiera boli pridané fotografie.

 • Výstup na Kráľovu hoľu

  Do galérie Výstup na Kráľovu hoľu boli pridané fotografie.

  Na Kráľovej holi stojí strom zelený

   

  6. júna 2018 vycestovali viacerí žiaci z 5., 8. a 9. ročníka do Národného parku Nízke Tatry. Ich hlavným cieľom  bol výstup na Kráľovu hoľu (1946,1 m n. m.), najvyšší vrch Kráľovohoľských Tatier - východnej časti Nízkych Tatier. Kráľova hoľa je opradená povesťami, ospevovaná básnikmi. Patrí k najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier. Pod Kráľovou hoľou pramenia najväčšie slovenské rieky Čierny Váh, Hnilec, Hornád a Hron. Na vrchole je od roku 1960 televízny a rozhlasový vysielač Kráľova hoľa. Aj preto výlet okrem zábavy a testovania vlastných fyzických, ale aj mentálnych síl ponúkal priestor pre spoznávanie Slovenska či overovanie vedomostí žiakov z geografie, literatúry a pod. formou zážitkov. Cesta do východiskového bodu výstupu nabrala Smer Banská Bystrica, Podbrezová, Brezno a cesta domov smer Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Martin a Žilinu. Stredajšie polooblačné počasie predpovedalo absenciu veľkých panoramatických výhľadov, no niekoľké žiaci v „oknách“ nevyspytateľnej hmly, predsa len uzreli a odfotografovali. Taktiež videli rozmanitosť nízkotatranskej fauny (svišť, lajniaky, motýle) a flóry (veternice, zvončeky, lišajníky) a rovnako zažili aj nevyspytateľnosť počasia vo vyššej nadmorskej výške – chvíľkový dážď striedala hmla a občasné prieniky lúčov slnka, vietor a nižšia teplota vzduchu. Žiaci sa na vlastnej koži presviedčali, že sledovanie počasia, oblečenie a výstroj pri turistike sú veľmi dôležité. Počiatočným miestom výstupu bola obec Šumiac, z ktorej sme po modrej turistickej značke za menej ako tri hodiny vystúpili na vrchol Kráľovej hole. Pred vrtochmi počasia sme našli úkryt v malom núdzovom útočisku pre turistov v obslužnej budove viac ako 130 m vysokého rádiového a televízneho vysielača, kde sa so smiechom čakalo na posledných žiakov – turistov. Nasledovala spoločná vrcholová fotografia, tiež fotografia pri „strome zelenom“ a zostup späť do Šumiaca. Turistika žiakom trvala približne päť hodín, prekonali vzdialenosť 16 km a prevýšenie 1061 m. Za výkon patrí všetkým žiakom pochvala a uznanie. Pred cestou domov si žiaci užili nákupy v Poprade.

  Mgr. Jozef Jedinák  

 • Turistický krúžok - výlet vo Vysokých Tatrách

  Do galérie Turistický krúžok - výlet vo Vysokých Tatrách boli pridané fotografie.

  Po celoročnom naberaní kondície na „našich kopcoch“ sme sa s deťmi z turistického krúžku rozhodli zmeniť terén a strávili sme víkend vo Vysokých Tatrách. Vyrazili sme už v piatok a počas nasledujúcich dvoch dní sme stihli navštíviť Hrebienok a smerovali sme na Zamkovského chatu. Po ceste sme míňali Vodopády studeného potoka, Bilíkovu chatu, zastavili sme sa na Reinerovej chate, až sme konečne dorazili k nášmu cieľu, kde nás čakal zaslúžený oddych. Naspäť do Starého Smokovca sme zostupovali s dobrým pocitom, že sme to všetci zvládli a vďační za to že nám vyšlo pekné počasie. Na druhý deň bolo našim cieľom Štrbské pleso, kde sme obzreli skokanské mostíky a pleso, nachádzajúce sa v najvyššie položenej osade na Slovensku (1 346 m n. m.) Na Štrbskom plese sme samozrejme nemohli obísť stánky so suvenírmi – veď čo by sme boli za turistov bez magnetiek a po chutnom nedeľnom obede, plní zážitkov sme sa vybrali na ďalekú cestu domov.

  Mgr. Papíková

 • Oznam zubnej ambulancie

  Oznamujeme žiakom a rodičom 5. ročníka,

  že preventívnu prehliadku u týchto detí budeme robiť

  v týždni od 11.6 - 15.06.2018

  MUDr.Špoková

 • Deň detí a Futbalový turnaj ZŠ Korňa

  Do galérie Deň detí a Futbalový turnaj ZŠ Korňa boli pridané fotografie.

  DEŇ DETÍ

  Piatok 1.6.2018, Deň detí, sa v ZŠ Korňa niesol v športovom duchu, v myšlienke: „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.“ Aj kvôli tomu bol pomenovaný dňom olympijským. Po úvodných otváracích i motivačných  slovách pedagógov a vypočutí si olympijskej hymny, sa učitelia pobrali na stanovišťa s rôznymi súťažnými disciplínami, ktoré, popri futbalovom turnaji, postupne absolvovali všetci žiaci. V areáli školy sa zápolilo –  behalo, skákalo, hádzalo, chytalo, získavali sa body neskôr premieňané na odmeny v zmenárni. Žiaci preukazovali svoju snahu, šikovnosť a zmysel pre férovú hru. Príjemné dopoludnie v slnečnom počasí bolo uzatvorené slávnostným vyhodnotením futbalového turnaja i individuálnych zručností, odovzdaním pohárov, cien a medailí víťazom i poďakovaním sa žiakom za všetky výkony.

   

  FUTBALOVÝ TURNAJ ZŠ KORŇA

  OTVÁRACÍ ZÁPAS

  1. ročník : 2. ročník                        0 :  6     

                      

  ROZPIS ZÁPASOV MEDZI TRIEDAMI (3. – 5. ročník):

  3. ročník : 4. ročník CH                 1  :  6

  4. ročník : 5. ročník CH                 2  :  3

  3. ročník : 5. ročník CH                 3  :  4

   

  ROZPIS ZÁPASOV MEDZI TRIEDAMI (6. – 9. ročník):

  9. ročník : 8. ročník CH                 3  : 0

  7. ročník : 6. ročník CH                 6  :  0

  9 ročník : 6. ročník CH                  13 : 1

  7. ročník : 8. ročník CH                 1 : 7

  9. ročník : 7. ročník CH                 5 : 0

  8. ročník : 6. ročník CH                 11 : 1

   

  VYHODNOTENIE TURNAJA  (6. – 9. ročník)

  1. miesto            9.A

  2. miesto            8.A

  3. miesto            7.A

  4. miesto            6.A

   

  Najlepší hráč turnaja: Peter Hrtús 9.A

  Najlepší strelec turnaja: Tabaček Matej 8.A

  Talenty turnaja (6. - 9. roč.): Jakub Sabela 9.A, Drabina Matej 8.A, Adrián Böhm 7.A,Lukáš Hrtús 6.A

   

  VYHODNOTENIE TURNAJA  (3. – 5. ročník)

  1. miesto            5.A

  2. miesto            4.A

  3. miesto            3.A

  Talenty turnaja (3. - 5. roč.): Kaduch Samuel 5.A, Rejdík Jakub 5.A, Oliver Hrtús 3.A, Martin Kaňák 3.A

  Najmladší talent: Radko Kaduch 1.

 • Vieme povedať Dosť - workshop v ZŠ Klokočov

  Do galérie Vieme povedať Dosť - workshop v ZŠ Klokočov boli pridané fotografie.

  Vieme povedať Dosť!

  Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu e-Školy pre budúcnosť Nadácie Orange. Nadácia Orange nám na realizáciu tohto projektu prispela sumou 500 eur.

  V rámci tohto projektu sme zaznamenali už nemálo úspechov a teší nás, že aj okolité školy si cenia našu prácu a pozývajú nás, aby sme v rámci tohto projektu robili prevenčnú činnosť a svoje skúsenosti z tohto projektu prezentovali aj v okolitých školách. Preto sme prijali pozvanie aj do základnej školy v Klokočove. Naši deviataci sa v tejto oblasti stávajú už profesionálmi a oblasť kyberšikany, zneužívania osobných údajov a pravdivosť zverejnených fotografií na internete je im dôverne známa. Počas dvojhodinového náučného workshopu oboznámili žiakov  s možnosťami hroziacej kyberšikany, možných následkoch, spôsoboch ochrany a prostredníctvom názorných ukážok z upravených fotografií, poukázali na potrebu rozlišovať a neveriť všetkému, čo sa na internete objaví. Veľmi nás potešil záujem žiakov o danú problematiku, ako aj pozvanie danú prednášku zopakovať aj v budúcom školskom roku.

  Mgr. Padyšáková, realizátorka projektu

strana: