Základná škola Korňa

Prihlásenie
 • Anketa -web stránka školy názory

  Poprosím rodičov, aby vyplnili anketu. Je v ľavom stlpci v časti komunikácia  - ankety. Ďakujem za Váš názor. 

 • Verejné obstarávanie
 • Nástenky

  Do galérie Nástenky boli pridané fotografie.

 • Činnosť záujmových útvarov: Šikovné ruky a Futbalový krúžok
 • Talentárium: Pečenie šišiek

  Do galérie Talentárium: Pečenie šišiek boli pridané fotografie.

 • Komparo

  Komparo - dobrovoľné testovanie žiakov 8. ročníka 

  Komparo  -dobrovoľné testovanie žiakov 8. ročníka. Naši žiaci sa v predmete: biológia a geografia zaradili medzi 25% najúspešnejších škôl. Gratulujem 8.A a ďakujem p. uč. Dorociakovej a p.uč. Kullovi. 

 • Prehrávky ZUŠ Turzovka 2017/2018

  Do galérie Prehrávky ZUŠ Turzovka 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • Hodina techniky 7.A - skladanie dreveného katapultu

  Do galérie Hodina techniky 7.A boli pridané fotografie.

 • Ocenenie žiakov 5.A za testovanie T5

  1. Straka Kristián, 2. Suran Peter, 3. Mitka Filip a Čagaľová Vierka

 • Projekt - Noc čítania biblie

  Do galérie Projekt - Noc čítania biblie boli pridané fotografie.

  V noci z 15. na 16. decembra 2017 sa 15 detí zo ZŠ Korňa zúčastnilo projektu "Noc čítania biblie" pod vedením Mgr. Papíkovej a Mgr. Budzákovej v priestoroch pastoračného centra v Korni. 

 • Workshop - Vieme povedať Dosť!

  Do galérie Workshop - Vieme povedať dosť! boli pridané fotografie.

  Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu e-Školy pre budúcnosť Nadácie Orange. Nadácia Orange nám na realizáciu tohto projektu prispela sumou 500 eur.

  Vplyv médií na každodenný kolobeh života je neodvrátiteľnou súčasťou. Skutočný svet sa prelína s paralelným internetovým svetom. Veľa mladých ľudí trávi hodiny a hodiny na internete, delia sa tam o svoje zážitky, úspechy či fotografie.

  Aj vás už niekedy zaujalo ako je možné, že niektorí ľudia vyzerajú na každej fotografii tak úžasne a coolovo? Veľa cestujú, zabávajú sa na miestach kam vy nikdy nepôjdete? Ale je to naozaj tak? Skutočne je možné, že tie fotografie sú pravdivé, že nie sú upravované?

  Na túto otázku sa snažili odpovedať žiaci triedy 9.A, ktorí počas vianočnej akadémie v náučnom workshopovom stánku ukazovali rodičom a žiakom, ako sa dá fotografia bez veľkej námahy, či znalostí upraviť. Odfotografovali sme kolegov, rodičov a vytvorili im fotografiu podľa ich predstáv. Upravili sme im telo, oblečenie, pozadie. Ich fotografiu sme vložili či už na pláž, do zámku, na rozkvitnutú lúku alebo na predvádzacie mólo.

  V rámci náučného workshopu sme verejnosť oboznámili s náučnou literatúrou k danej problematike. Veľké ďakujem patrí najaktívnejšej dievčenskej štvorke: Nikolke Barčákovej, Mirke Kaňákovej, Anetke Majtanovej a Martinke Greplovej, ktoré svojimi znalosťami v oblasti úpravy fotografií vyrazili dych nejednému pozorovateľovi.

  Dúfam, že táto aktivita pomôže deťom, aby neuvážene nezverejňovali svoje fotografie na internete a neverili všetkému čo bulvárna tlač zverejní.

  Mgr. Marcela Padyšáková, autorka projektu

   

 • Oznam ŠKD

  Dňa 22.12.2017 – piatok, bude prevádzka ŠKD len do 14:30 hod.

   

  Ďakujeme za pochopenie.

  Vychovávateľky ŠKD

 • Geografická súťaž GQIQ - 3. ročník

  Dňa 7. decembra sa v čase od 15:00  do 16:00 hod. naši žiaci zúčastnili 3. ročníka celoslovenskej geografickej internetovej súťaže GQIQ.SK pre žiakov 2. stupňa ZŠ.  Testu sa celkovo zúčastnilo  1844 žiakov.

  Z naších žiakov bola najúspešnejšia  Natália Chrenščová zo 6.A..

  Ďalej sa zúčastnili Adam Jurík (7.A.),  Michal Učnik (7.A.), Marek Hrtús (7.A.), Tomáš Hurík (6. A.), Róbert Gajdoš (7.A.),  Lukáš Hrtús (6.A.), Viliam Koniar (6.A.), Katarína Mlkvíková (5.A.),  Ada Blažeková (6.A.) a Pavol Dubač (7.A.). 

  Žiakom patrí pochvala za odvahu sa zúčastniť a za aktívne riešenie testu v ohraničenom časovom limite. 

   

  Mgr. Róbert Kulla

   

 • Vianočné tvorivé dielne

  Do galérie Vianočné tvorivé dielne boli pridané fotografie.

  Pomaly sa nám blížia najkrajšie sviatky v roku a preto sme spolu s našimi šiestakmi a ôsmakmi navštívili Vianočné tvorivé dielne, kde sme nasali trochu predvianočnej atmosféry. Dielne organizovala Základná umelecká škola a konali sa v Kultúrnom dome R. Jašíka v Turzovke. Naše deti si tam mohli vyrobiť rôzne dekoratívne výrobky – odniesli si domov vianočné stromčeky zo šišiek, betlehemy, anjelov ale aj nové zážitky, napríklad aj z cestovania verejnou dopravou, ktoré bolo pre niektorých žiakov premiérou.

   

  Mgr. Papíková

 • Vianočná akadémia

  Do galérie Vianočná akadémia boli pridané fotografie.

 • Pečenie medovníkov 1.A a 2.A

  Do galérie Pečenie medovníkov 1.A a 2.A boli pridané fotografie.

 • Deň voľby povolania na ZŠ Korňa

  Do galérie Deň voľby povolania na ZŠ Korňa boli pridané fotografie.

 • Deň voľby povolania na ZŠ Korňa

  Blížia sa Vianočné sviatky a všetci sa tešíme na chvíle strávené s rodinou, priateľmi a známymi. Je to správny čas na to, aby sa aj naši deviataci spolu so svojimi rodičmi zamysleli nad tým, kde budú pokračovať v ďalšom štúdiu. To, že je to veľmi dôležité a náročné rozhodnutie je zrejme.

  Aby sme našim deviatakom pomohli pri výbere čo najlepšie, zorganizovali sme dňa 13.12.2017 na našej škole: Deň voľby povolania. Pozvali sme predstaviteľov 10 škôl z blízkeho aj vzdialenejšieho regiónu. Títo našim žiakom sprostredkovali v rámci náučnej prednášky možnosti štúdia na jednotlivých školách. Veľký dôraz kládli práve na duálne vzdelávanie, ktoré je novinkou vo vzdelávaní na učebných odboroch a v praxi sa realizuje tretí rok.

  Žiaci obdŕžali propagačné letáky od prezentujúcich škôl, aby sa doma s rodičmi mohli poradiť, kam nasmerujú svoje ďalšie štúdium. Veľmi nás potešila návšteva našich bývalých žiačok Danky a Marianky, ktoré nám prišli povedať o svojich skúsenostiach počas štúdia na strednej škole. Touto cestou sa chceme poďakovať za účasť týmto školám a ich predstaviteľom:

  1. Stredná zdravotnícka škola sv. Františka z Assisi
  2. Pedagogická a sociálna akadémia sv. Márie Goretti
  3. SOŠ Podnikania Sasinková 45, Žilina
  4. Dopravná akadémia Žilina
  5. Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou
  6. Stredná odborná škola dopravná Martin Priekopa
  7. Spojená škola Kremnička 10, Banská Bystrica
  8. Gymnázium Turzovka
  9. Stredná odborná škola technická Čadca
  10. Stredná odborná škola obchodu a služieb Čadca

   

  Mgr. Padyšáková – výchovná poradkyňa

 • Tvorivé dielne a Mikuláš v ŠKD

  Do galérie Tvorivé dielne a Mikuláš v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Anjelik pre radosť

  ŠKD sa zapojilo do programu „Anjelik pre radosť“ kde sme so žiakmi vyrábali anjelikov do domova dôchodcov. Obyvateľom domova sa pred Vianocami rozdajú tieto darčeky z CVČ v Čadci. Je to pekné pripomenutie, že aj ľudia v domove dôchodcov potrebujú kúsok šťastia, radosti a porozumenia od najmenších. Pevne veríme že anjelikmi trochu pomôžeme zabudnúť na trápenie a vyčaríme dôchodcom úsmev na tvári. 

  Vychovávateľky: Gabika a Janka 

strana: