Základná škola Korňa

Prihlásenie
 • Poďakovanie

  Ďakujeme Materskej škole Korňa za darovanie 25 kníh do detského čitateľského kútika. 

 • Testovanie 5

  V stredu 21.11.2018 čaká všetkých slovenských piatakov Testovanie 5.

  Z tohto dôvodu udeľuje riaditeľka školy žiakom 6. - 9. ročníka RIADITEĹSKÉ VOĽNO.

  Bližšie informácie o Testovaní 5 a harmonogram testovania nájdete na stránke NÚCEMu:

  www.nucem.sk/documents/46/testovanie_5_2018/pokyny/Zakladne_informacie_T5_2018_final_okt201.pdf

 • OZNAM - piatok 16.11.2018

  Oznam školskej jedálne

  Vedúca ŠJ oznamuje, že v piatok, 16.11.2018 bude žiakom ZŠ podaná suchá strava /obložená bageta a ovocná šťava/ z dôvodu osláv 40. výročia otvorenia materskej školy. 

  Juríková, vedúca jedálne

  Oznam riaditeľky školy 

  Zároveň bude v tento deň skrátené vyučovanie. Všetci žiaci budú končiť po 4. vyučovacej hodine

  Srničková, riaditeľka školy

   

 • Poďakovanie

  Ďakujeme pani Vlaste Marcovej za darovanie 21 kníh do detského čitateľského kútika. 

 • Žiaci 1. stupňa na otváraní detského ihriska

  Do galérie Žiaci 1. stupňa na otváraní detského ihriska boli pridané fotografie.

 • 1.A deň s lesníkom

  Do galérie 1.A deň s lesníkom boli pridané fotografie.

  Dňa 26.10.2018 zavítal medzi prváčikov pán lesník Ing. Ježík. V úvode sa deťom predstavil, povedal niečo o svojom povolaní, naučil ich lesnícky pozdrav a spoločne sa začali rozprávať o nepriateľovi lesa - lykožrútovi smrekovom. Deťom ukázal kôru zo stromu, ktorú lykožrút napadol a následne si každý vyrobil svojho lykožrúta. Na záver sa deti vonku zahrali na chytanie lykožrútov, kde podľa vône lykožrúty spadli priamo do pasce. Beseda s pánom lesníkom bola veľmi zaujímavá, deti aktívne pracovali pri tvorení. Ďakujeme.

 • Pozor zmena

  Odchod na koncert Urpín deťom už 5:30 !!!

 • Oznam - joga

  Skupinové cvičenie jogy v piatok t. j. 2.11.2018 NEBUDE.

 • Koncert Urpín deťom

  Koncert Urpín deťom: https://www.facebook.com/events/750554448609268/

  Z dotácie Poštovej banky sa naši žiaci zúčastnia koncertu v Banskej Bystrici. Vstupenky majú zdarma, škola platí 50 % dopravy. Žiaci si uhradia 5 € za časť dopravy autobusom. Zúčastnia sa vybraní žiaci 5. - 8. ročníka. Výber robia triedni učitelia. 

  Dátum: 9.11.2018. 

  Odchod od školy  5:30 hod. 

  Koncert: 10:00 - 12:00, 12:00 - 14:00 nákupné centrum.

  Návrat: cca 17:00 - 18:00 hod. 

 • Interná smernica 1/2018  - používanie mobilov a tabletov v škole 

  Prosím rodičov, aby si preštudovali Internú smernicu 1/2018 o používaní mobilov a tabletov v škole, ako aj o opatreniach za nedodržanie smernice. Je v časti "dokumenty školy" - ľavý zelený panel. Žiaci budú oboznámení zajtra -  25.10.2018 

  https://zskorna.edupage.org/text/?text=text/text8&subpage=19

  Ďakujem.

  Srničková 

 • Riaditeľské voľno

  Pondelok 29. októbra 2018

  Podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov riaditeľka školy poskytuje riaditeľské voľno žiakom z organizačných a prevádzkových dôvodov na deň 29.10.2018, t. j. pondelok.

  V prevádzke nebude ani školská jedáleň ani ŠKD. Dňa 30.10.2018 je štátny sviatok, od 31.10. sú jesenné prázdniny. Žiaci nastupujú do školy po jesenných prázdninách 5.11.2018.

  Srničková, r. š.

 • Exkurzia Malá Fatra - Veľký Kriváň

  Do galérie Exkurzia Malá Fatra - Veľký Kriváň boli pridané fotografie.

  Geograficko-literárna exkurzia

  Žiaci 7., 8. a 9. ročníka navštívili v utorok 16.10. 2018 Národný park Malá Fatra. V rámci medzipredmetových vzťahov geografie a slovenského jazyka – literatúry, vystúpili na najvyšší vrch tohto pohoria – Veľký Kriváň (1 708,7 m n. m.) nachádzajúci sa v Krivánskej časti pohoria pomenovanej práve po jeho najvyššej dominante. Príroda vydychujúca inšpiráciu, vdychujúca pokoj i silu a ospevovaná jánošíkovskou tematikou priniesla žiakom nejeden zážitok, otestovala ich fyzickú aj mentálnu zdatnosť. Výstup sme začali z parkoviska dolnej stanice lanovky vo Vrátnej (736 m.n.m.), prešli okolo hornej stanice (1490 m.n.m. Snilovské sedlo – Chleb – prevýšenie 754 m), až sme vystúpili na samotný vrchol Veľkého Kriváňa. Nasledovala radosť zo samotného výkonu, panoramatických výhľadov na Tatry, Chočské vrchy, Oravu, Turiec, Považie, v diaľave i na Kysuce a pod., fotografovalo sa. Po občerstvení sme sa vybrali späť na parkovisko vo Vrátnej. Cestou sa žiaci naučili, ako hľadať stratenú vec v teréne, ako vytvoriť rojnicu, nakoľko jeden zo žiakov stratil mobilný telefón. Ten sme, samozrejme, po jednej hodine pátrania, našli. M. Tabačkovi, M. Hrtúsovi, S. Bielčikovi z 9.A patrí pochvala za pomoc kamarátovi pri hľadaní. Uznanie však patrí všetkým žiakom za ich správanie a samozrejme turistický výkon. Rozchod v obci Terchová, halušky a suveníry boli príjemnou bodkou za vydareným dňom.

   

  Mgr. Dorociaková, Mgr. Kulla, Mgr. Jedinák

   

 • Exkurzia do mincovne v Liptovskom Jáne a Stanišovskej jaskyne (4.A, 5.A, 6.A)

  Do galérie Exkurzia do mincovne v Liptovskom Jáne (4.A, 5.A, 6.A) boli pridané fotografie.

  V dnešnom svete sa akou jednou z priorít  javí potreba orientovať sa vo financiách a byť finančne gramotným. Deti už na prvom stupni prichádzajú do styku s množstvom reklám, finančnými produktami a nástrahami nákupu na splátky. Na hodinách matematiky sa pravidelne venujeme finančnej gramotnosti a preto sme sa rozhodli s kolegyňou Mgr. Hankou Huríkovou a našou šikovnou asistentkou Jankou Maslíkovou, že ukážeme deťom, ako to s takými mincami vyzeralo v minulosti a ako to je dnes.

  Vybrali sme sa do Liptovského Jána, kde sa nachádza nevšedné múzeum „Podzemie pod vežami“, kde prežijete cestu mince nevšedným spôsobom. Deti sa oboznámili s banskou štôlňou, kde na vlastné oči videli ako ťažko museli baníci pracovať pod zemou, kým vydolovali rudu. Mohli si poťažkať krompáče, kladivá, posvietiť na cestu olejovou lampou...

  Následne sa dozvedeli o tom, ako sa z takejto horniny získaval kov: rozohriatím horniny a jej následným drvením. Vyskúšali si aké ťažké je roztočiť drvičku hornín, poťažkali si palicu, ktorou ženy a deti v minulosti drvili kusy kameňa. Vyskúšali si vymývanie nečistôt  z rozdrvenej horniny vlastnými rukami. Chlapci rozdúchavali oheň v kováčskej vyhni a dievčatá si skúsili kladivami opracovať žeravú podkovu.

  Najsilnejší zážitok mali deti z vyrazenia vlastnej mince. Na vlastné oči videli ako sa beztvarý pliešok mení na mincu, ktorú pred ich zrakmi vyrobil šikovný inštruktor a sprievodca. Dozvedeli sa aj to, že najdrahšou našou mincou je 1 cent, nakoľko jeho výroba stojí až 3 centy. Keďže si ju všetci odkladáme doma, neustále v obehu chýba a treba ju vyrábať.

  Navštívili sme aj Stanišovskú jaskyňu, kde sme vďaka zábavnému výkladu zažili dobrodružnú cestu týmto podzemím, v ktorom sa ukrývali aj rozprávkové tvory ako pavúk, či stromček darov podzemia.

  Naše malé Slovensko ukrýva v sebe nevšednú krásu. Pre naše deti by malo byť prioritou poznať ju a chrániť, aby aj ďalšie generácie prežívali chvíle to čaro, keď sa v jaskyni zhasne svetlo a vo fantázii detí ožívajú rozprávkové postavičky.

  Mgr. Marcela Padyšáková

   

 • Medzinárodný deň zdravej výživy v 5.A

  Do galérie Svetový deň zdravej výživy v 5.A boli pridané fotografie.

  Jedlo ovplyvňuje fyzický vývoj jednotlivca, je nevyhnutné pre každodenný život. Jeho výber do veľkej miery ovplyvňuje aj to, ako sa deti učia, ako sa sústredia a ako sa vyvíjajú. Na hodine matematike so žiakmi 5.A sme sa rozhodli zamerať sa na to, čo jedia naše deti v škole. Zostavili sme si v Exceli tabuľku, kde sme zapísali čo si deti priniesli na desiatu a aký nápoj majú. Výsledky sme znázornili grafom. Do celého sledovania sme zapojili aj finančnú gramotnosť a ukázali sme si čo je ekonomickejšie, kupovať presladené nápoje, ktoré nám za peniaze ničia zdravie alebo nosiť si čistú vodu, prípadne nesladený čaj. Veľkú pozornosť sme venovali aj konzumácií ovocia a zeleniny. Deti si priniesli rôzne druhy ovocia a zeleniny a zisťovali sme, či ich deti konzumujú. K alarmujúcim zisteniam patrí aj to, že ovocie a zeleninu si na desiatu nosia deti oveľa menej, ako sladkosti. V priebehu dvoch pozorovaných dní stúpal počet detí, ktoré si nosia na desiatku len sladkosť. Je na nás rodičoch, ako naučíme svoje deti vážiť si svoje zdravia a nehazardovať s ním. Na záver sme si pochutnali na pravom korňanskom jabĺčku, ktoré nie je chemicky ošetrené a v tomto ročnom období sa nájde v záhrade každého z nás.

  Mgr. Padyšáková

 • Oznam zubnej ambulancie

  Preventívna prehliadka žiakov 7. ročníka bude

  22.10.2018 - -26.10.2018

  Žiak musí prísť s rodičom.

  Mudr. Špoková

 • Svetový deň zdravej výživy

  Do galérie Svetový deň zdravej výživy boli pridané fotografie.

  Svetový deň výživy si 16. októbra pripomínajú ľudia vo viac ako 150 krajinách sveta vrátane Slovenska.  „Zdravie v priamom prenose“, tak znel pracovný názov pre projektový deň na našej škole, ktorým sme sa 12. októbra pripojili k Svetovému dňu zdravej výživy. V tento deň sa žiaci našej školy obliekli do zelených, žltých tričiek. Do školy si priniesli rôzne druhy ovocia, zeleniny. V úvode dňa si žiaci vytvorili čelenky s ovocno-zeleninovou tematikou.  Prebehlo súčasne viacero aktivít zameraných na propagáciu zdravej životosprávy a životného štýlu. Deti plnili slovné úlohy z matematiky, o zdravej výžive si čítali, naučili sa pieseň o boľavom brušku, namaľovali ovocné misy. Pod vedením pani učiteliek 1. - 4. ročníka sme vytvorili projekt – potravinovú pyramídu doplnenú anglickými slovíčkami, pripravovali sme jedlá a prezentácie, a tiež sme aj športovali. Cieľom akcie bolo vzbudiť v mladších žiakov záujem o zdravý životný štýl, zdravú výživu a  šport.

  Mgr. Kremeňová

 • Jesenné aranžmá

  Do galérie Jesenné aranžmá boli pridané fotografie.

 • Exkurzia v Seredi

  V utorok 2. októbra navštívili žiaci 7., 8. a 9. ročníka ZŠ Korňa, v rámci vyučovania dejepisu, Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora, predstavujúceho autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. Žiaci sa v  pôvodných barakoch zúčastnili prednášky spojenej s prezentáciou i diskusiou na tému „Úteky z koncentračných táborov“ a následne za stáleho odborného výkladu sprievodcu videli v tamojšej stálej expozícii vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Jedným z vystavených artefaktov je aj dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Žiaci si aj takýmto spôsobom mohli vytvoriť autentickejšiu predstavu o nešťastiach nedávnej minulosti.

  Mgr. Jedinák, Mgr. Šipláková, Mgr. Dorociaková

 • OZNAM - JOGA

  Kto chce príležitostne vyskúšať cvičenie jogy je možnosť aj jednorázového vstupu.

  Cena 5,00 €/hodina; platí sa priamo lektorke.

  Cvičenie je každý piatok v školskej telocvični, začiatok 16:30 hod.

  Karimatky sú k dispozícii v telocvični. Je nutné sa prezuť už na hlavnej chodbe. 

 • Oznam - výstava jesenných dekorácií

  Jesenné dekorácie - sú krásne, farebné, nápadité, potešia srdce, pohladia dušu.

   

  Výstava týchto „jesenných skvostov“ bude na našej škole od 8. októbra 2018.

   

  Povoľte uzdu svojej fantázie a vytvorte akúkoľvek dekoráciu z prírodných materiálov. Poteší nás, ak budeme môcť obdivovať aj prácu našich mamičiek, babičiek... Najkrajšie diela budú odmenené.

strana: