• Projekty školský rok 2015/2016

• V minulom roku sme sa zapojili do viacerých projektov a získali pre školu finančné prostriedky aj z mimorozpočtových  zdrojov.

1. Projekt AMV: zameraný na voľný čas a ŠKD - zúčastnili sa vzdelávania: Dorociaková, Jedinák, Jarošová

Škola získala online vzdelávacie materiály na dopravnú, mediálnu  výchovu a zdravotnú výchovu.

1. Projekt TV: Zapojili sa Jedinák a Kulla. Škola získala 2 sady telocvičného náradia a prístup na vzdelávací softvér  v hodnote zhruba 800 EUR.
          2. Projekt nadácie Orange: Bezpečne na internete v hodnote 800 EUR. Vypracovala Padyšáková. Zapojila sa celá škola, najmä žiaci 9.A , ktorí formou rovesníckeho učenia učili mladších spolužiakov o nástrahách internetu, o kyberšikane. Projekt mal úspech , naši žiaci prezentovali pre žiakov z čadčianskych škôl v Kysuckej knižnici v Čadci.
          3. Taktiež robíme menšie projekty so žiakmi na vyučovacích hodinách. Ich cieľom je naučiť žiakov spolupracovať v teamoch, rozdeliť si úlohy, odprezentovať projekt pred spolužiakmi a tým sa zdokonaľovať v prezentačných zručnostiach.  Ako výstupy žiaci robia plagáty, ktoré vystavujeme na hlavnej chodbe . Ďalej  robia fotografie, prezentácie, učia sa pracovať v e-learningovom prostredí našej edupage stránky, kde majú rovnakých prístup ako do IŽK .
          4. Našu školu sme prezentovali aj na celoslovenskej konferencií učiteľov v Poprade. Za našu školu vystúpili Jedinák, Padyšáková a Srničková, kde sme prezentovali vlaňajší úspešný projekt nadácie Orange: Aby sme boli v bezpečí o nástrahách na internete.
          5. Školské mlieko – automat na mliečne nápoje od firmy Rajo, podpora spotreby mlieka
          6. Školské ovocie – projekt na podporu zdravých stravovacích návykov. Žiaci dostávajú jablčká, jablkový džús.

8 . Projektový deň ku Dňu Zeme – celomesačná aprílová aktivita: brigády na úprave okolia školy, vysádzanie stromov v spolupráci so Štátnymi lesmi SR, výstava liečivých bylín, ochutnávka bylinkových čajov, vyrábanie plagátu priania našej planéte ZEM .