Základná škola Korňa

Prihlásenie
 • Oznam o skrátenej prevádzke ŠKD

  Oznamujeme, že prevádzka ŠKD bude do konca školského roka do 15:30 hod.

  V piatok 28.06.2019 bude prevádzka do 14:30 hod. 

 • Ukážky tanečnej skupiny SILVER Turzovka

  Do galérie Ukážky tanečnej skupiny SILVER Turzovka boli pridané fotografie.

  Dňa 26. júna prišli členky tanečnej skupiny SILVER Turzovka porozprávať o ukázať našim žiakom ako prebieha tanečný tréning a čo všetko čaká na budúcich členov/ky.  

 • Účelové cvičenia a Olympijský deň

  Do galérie Účelové cvičenia a Olympijský deň boli pridané fotografie.

  V utorok 25.06.2019 absolvovali žiaci ZŠ Korňa účelové cvičenia v teréne. Počas zastavení na jednotlivých stanovištiach si preverovali vedomosti z topografie, požiarnej ochrany, zdravotnej prípravy, civilnej ochrany a nakoniec, v duchu olympizmu a fair play, žiaci súťažili v hode na cieľ a bežeckej štafete. Začiatok aktivít sa niesol v slávnostnom sprievode vlajkonosičov z 9.A a znenia olympijskej hymny. Najúspešnejšími triedami v bodovacej súťaži sa stali 7. a 8.A. Zaujímavým spestrením olympijskej súčasti účelových cvičení boli bližšie nahliadnutia, formou prednášky spojenej s praktickými ukážkami, k olympijským športom vrh guľou, hod diskom a lukostreľba vďaka vicemajstrovi Slovenska žiakov ZŠ vo vrhu guľou Matejovi Drabinovi (9.A), resp. lukostrelcom Filipovi Mitkovi, Beátke Dubačovej (6.A) a Natálii Skorčíkovej (7.A). Ďakujeme všetkým žiakom za aktívne zapájanie sa do jednotlivých aktivít a rovnako žiakom 9. ročníka za spoluúčasť pri organizovaní. Vďaka za spoluprácu patrí taktiež Dobrovoľnému hasičskému zboru Korňa.

  Mgr. Jozef Jedinák

 • Súťaž - Hliadky mladých zdravotníkov

  Do galérie Súťaž - Hliadky mladých zdravotníkov boli pridané fotografie.

  5. júna 2019 sa vybraní žiaci 6.A, 7.A a 9.A triedy našej školy zúčastnili okresnej súťaže "Hliadky mladých zdravotníkov" v Čadci. Priebeh celej súťaže sa niesol v duchu osláv 100. výročia založenia Červeného kríža. Ďakujeme za pochvalné uznania od územného spolku Červeného kríža v Čadci, našim žiakom za reprezentovanie školy a uspokojivé umiestnenie v silnej konkurencii.

  Mgr. Gabriela Šipláková

 • Hra Frisbee

  Do galérie Hra Frisbee boli pridané fotografie.

  Dňa 24. júna mali žiaci 5. - 8. ročníka možnosť vidieť ukážky a vyskúšať si hru Ultimate frisbee. Ukážky predvádzali členovia Frisbee tímu North Side Turzovka. Ultimate frisbee je kolektívny šport, v ktorom proti sebe hrajú dve sedemčlenné družstvá s diskom, nazývaným lietajúci tanier. 

 • Eurodni s dobrovoľníkmi z Kericu

  Do galérie Eurodni s dobrovoľníkmi z Kericu boli pridané fotografie.

  Dňa 20.06.2019 a 21.06.2019 našu školu navštívili dobrovoľníci z rôznych krajín sveta: Mai z Vietnamu, Cezar zo Španielska, Sabri z Francúzska, Ana zo Španielska, Salla z Fínska a Kathi z Rakúska. Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí o športe, škole, jedle a kultúrnych tradíciách týchto krajín. Pokúsili sa aj o zvládnutie základných konverzačných fráz španielčiny a fínštiny.

 • Poznaj svoje peniaze

  Do galérie Poznaj svoje peniaze boli pridané fotografie.

  Úspešní absolventi e-learningového kurzu "Poznaj svoje peniaze": Vaneska Capková, Ninka Belková, Adélka Gondová, Aďko Maslík, Jožko Hroš, Paulínka Maslíková, Natálka Skorčíková, Tomáško Bohdáň a Tomáško Halás. 

 • Ocenenie v lukostreleckej súťaži

  Do galérie Ocenenie v lukostreleckej súťaži boli pridané fotografie.

  O tom, že našu školu navštevujú úspešní žiaci svedčí aj množstvo ocenení, ktoré získavajú. V nedeľu 26. júna sa v Tepličke nad Váhom konal lukostrelecký pretek „Jánska Terčová 2019“, ktorého sa zúčastnili Beátka Dubačová (3.A) a Filip Mitka (6.A). Obaja žiaci boli úspešní a obsadili zhodne tretie miesto. Beátka s Filipom navštevujú lukostrelecký klub v Turzovke. Tréningy sa konajú v priestoroch Futbalovej arény v Korni.

  Gratulujeme!

 • English Star - súťaž v anglickom jazyku

  Do galérie English Star - súťaž v anglickom jazyku boli pridané fotografie.

  ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Súťažia v nej žiaci zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Našu školu úspešne reprezentovali žiaci 3. až 7. ročníka.

  Úspešným riešiteľom gratulujeme!

 • Piškvorkové majstrovstvá

  Do galérie Piškvorkové majstrovstvá boli pridané fotografie.

  Koniec školského roka bez tohto pravidelného piškvorkového turnaja si už ani nevieme predstaviť. Žiaci 5.A, 7.A a 8.A najskôr odohrali triedny turnaj o dve postupové miesta a postupujúci finalisti zápasili o titul šampióna školy.

  Finalisti:

  5.A: Filip Rapušák, Jakub Rapušák

  7.A: Vilko Koniar, Lukáš Hrtús

  8.A: Adrián Böhm, Igor Vyrobík

  Šampiónom školy s veľkým náskokom sa stal Adrián Böhm, na druhom mieste skončili: Lukáš Hrtús a Jakub Rapušák.

  Mgr. Padyšáková

 • Matematické projekty

  Do galérie Matematické projekty boli pridané fotografie.

  Prepojiť teoretické vedomosti s praxou je jednou z priorít vyučovania vo všetkých krajinách. Je nevyhnutné, aby sme to čo sa v škole naučíme, vedeli využiť aj v praxi. V praxi sa však veľmi často stretávame aj s tým, že mladí ľudia po ukončení štúdia nevedia pracovať v skupinách, majú problém prijať iný názor, diskutovať o ňom, vedieť podať a argumentovať pri presadzovaní svojej vízie. Tvorba matematických projektov je nácvikom nie len pre prax, ale aj pre rozvoj bežných komunikačných zručností. A keďže nie všetky deti sú zdatné v počítaní zložitých úloh, môžu svoju šikovnosť prejaviť aj týmto spôsobom.

  O tom, že aj tento rok vypracovali žiaci skvelé práce svedčia aj fotografie jednotlivých projektov.

  Deviatačky: Zuzka, Táňa a Natálka zhotovili fotoaparát (využili jeho zloženie z geometrických telies) a vytvorili k nemu náučnú brožúru, kde využili osovú súmernosť – zrkadlenie, zväčšovanie a zmenšovanie obrázkov, ako aj potrebu ochrany fotografií uverejňovaných na internete.

  Dominika Tkáčiková je členkou dobrovoľného hasičského zboru a preto vytvorila maketu cvičiska, vyčíslila objem cisterny, dĺžky hadíc a vytvorila množstvo matematických úloh, ktoré musia požiarnici ovládať pri každej záchrannej akcii.

  Dominika Benková ukryla celú mliečnu dráhu do krabice a vytvorila maketu vesmíru aj s planétami v mierke, využila zápis veľkých čísel v skrátenom tvare.

  Laura Hrtúsová vytvorila vernú maketu matematickej učebne.

  Barborka, Adélka a Natálka sa rozhodli vylepšiť zbierku telies a vytvorili telesá so strednými priečkami, kde je názorne tieto priečky vidieť. Tieto makety určite pomôžu mladším žiakom ako názorná pomôcka.

  Nemôžeme zabudnúť ani na skvelú Natálku Skorčíkovú, ktorá svojimi šikovnými rukami zhotovila origamové šperky a rovinným útvarom (zvyškom papiera) dala tak nové využitie.

  A samozrejme úžasný projekt Lukáša Hrtúsa, ktorý do projektu zahrnul svoj obdiv k formulám F1 a Nikimu Laudovi.

  Veľký obdiv patrí aj Peťovi Odrobiňákovi, ktorý si naprogramoval vlastnú počítačovú hru a získal obdiv všetkých spolužiakov.

  Všetky projekty boli zaujímavé a pekné, dúfam len, že v budúcnosti využijú žiaci možnosť pracovať v skupinách.

  Mgr. Padyšáková

   

 • Farebná hodina - 5.A

  Do galérie Farebná hodina - 5.A boli pridané fotografie.

  Na hodine matematiky v 5.A sme si trošku zaexperimentovali s farbami. Vyskúšali sme si ako na deti vplývajú farby a ako sa im podarí plniť úlohy zamerané na:  pamäť, logické myslenie, matematickú inteligenciu, technickú a priestorovú orientáciu

  Deti pracovali v skupinách a plnili úlohy v pracovnom liste pri presne stanovených časových limitoch. Farby ovplyvňujú nie len naše pocity, ale aj náš výkon. Poznáme 11 základných farieb, avšak človek dokáže voľným okom rozoznať až 2000 farieb.

  Deti dokázali vyriešil úlohy, ktoré sú nad rámec ich vedomostí, vďaka pozitívnej atmosfére, tímovej práci a pozitívnemu naladenie prostredníctvom farieb.

  Mgr. Paydšáková

 • Škola v prírode - Orava 2019

  Do galérie Škola v prírode - Orava 2019 boli pridané fotografie.

  1. deň - deti dorazili v poriadku, rozdelili sa do izieb a hurá vybaľovať sa! Poobede písali pozdrav domov.

  2. deň - ranná rozcvička, výučba, olympiáda a športové disciplíny, večerné aktivity 

  3. deň - ráno deti predviedli svoje zručnosti v súťaži o najlepšie upratanú izbu. Po rannej rozcvičke a výučbe čakal deti nabitý program. Navštívili Múzeum oravskej dediny v Zuberci, zostúpili do útrob Brestovskej jaskyne – prvej sprístupnenej jaskyne Oravy a Západných Tatier. Čerešničkou na torte bola jazda vláčikom zo Zuberca do Zverovky. Záver dňa vyvrcholil módnou prehliadkou, na ktorej deti aj pani učiteľky ukázali, že im nechýba zmysel pre humor ani dobrá nálada.

  4. deň - opekačka a kreslenie najkrajšieho zážitku zo školy v prírode

  5. deň - posledná ranná rozcvička, prechádzka po okolí, nákup suvenírov, záverečné hodnotenie, diplom dostali aj zamestnanci z Penziónu Jantoľák, spoločná fotka a ide sa domov!

 • Výlet 6.A - Žilina

  Do galérie Výlet 6.A - Žilina boli pridané fotografie.

  Trieda 6. A. sa zúčastnila výletu do Žiliny pre nás netradičným dopravným prostriedkom – vlakom. Navštívili sme predstavenie Lovci Duchov v  bábkovom divadle a  sieň slávy futbalového klubu MŠK Žilina. Samozrejme nechýbala návšteva obchodného centra.

  Mgr. Róbert Kulla

 • Školské majstrovstvá Slovenska v atletike ZŠ

  Do galérie Školské majstrovstvá Slovenska v atletike ZŠ boli pridané fotografie.

  Matej Drabina, žiak 9.A ZŠ Korňa, sa po postupe z okresného kola atletiky žiakov ZŠ predstavil v celoštátnom finále, ktoré sa uskutočnilo dňa 18.06.2019 v Košiciach. Matej si svojím výborným výkonom 14,68 m v disciplíne vrh guľou v konkurencii ďalších 23 súťažiacich vyslúžil striebornú medailu za druhé miesto.

  Matejovi blahoželáme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu školy i obce.

  Mgr. Jozef Jedinák

 • Návšteva Dopravného ihriska v Turzovke - 1. stupeň ZŠ

  Dňa 14. júna žiaci 1. stupňa navštívili dopravné ihrisko v Turzovke. Deti si zopakovali pravidlá cestnej premávky z dopravnej výchovy. Svoje poznatky si mohli preveriť aj prakticky a vyskúšať si, ako sa sedí v motokáre a jazdí na kolobežkách či bicykloch.

  Mgr. Kremeňová

 • Do školy pešo - vyhodnotenie

  Počas dvoch týždňov sa zisťoval počet žiakov, ktorí chodia do školy pešo. Najviac ich bolo z 9.A, na druhom mieste sa umiestnila 7.A.

  Sľúbenú odmenu: „Dve hodiny na potulky po Korni“ teda získali deviataci.

  Pochvalu dostávajú všetci žiaci, ktorí sa akcie zúčastnili. Aj tí, ktorí ako dopravný prostriedok používajú bicykel, kolobežku, korčule. Všetci robia niečo pre svoje zdravie.

 • OZNAM

  Oznamujeme Vám, že náš projekt bol v programe “Vy rozhodujete, my pomáhame“ Nadácie Tesco, zaradený hodnotiacou komisiou medzi tri najlepšie v regióne! Postupuje do druhého kola, v ktorom budú o jeho podpore rozhodovať zákazníci.

  Každý zákazník, ktorý od 17. júna do 14. júla 2019, nakúpi v Supermarkete Tesco Turzovka, dostane po zaplatení jeden hlasovací žetón. Žetón vhodí do hlasovacieho boxu A, B alebo C projektu, ktorý chce podporiť. Projekty získajú v jednotlivých regiónoch podporu vo výške 1300 eur (1. miesto), 600 eur (2. miesto) a 300 eur (3. miesto) na realizáciu aktivít v priebehu mesiacov august 2019 až február 2020. 

  Náš projekt:

  Chceme sa tu dobre mať, v záhrade sa učiť aj zabávať!"

  O projekte: 

  "Naša školská záhrada plní viacero funkcií. Slúži na aktívny odpočinok žiakov počas prestávok, má náučnú úlohu vo vyučovacom procese, využíva sa na realizáciu športových aktivít a v neposlednom rade má aj estetickú, a reprezentačnú funkciu. Priestor záhrady by sme preto chceli skrášliť výsadbou okrasných i ovocných drevín, doplniť ju o prvky ako lavičky a koše na triedený odpad, ktoré v záhrade chýbajú. Skrášlime a zlepšíme tak priestor okolo školy nielen pre našich žiakov."

   

  Ďakujem Ing. Zborovančíkovej za vypracovanie projektu. 

  Srničková, r.š.

 • Poďakovanie za sponzorstvo

  Ďakujem Milke Bednárikovej, ktorá venovala pre detičky v Škole v prírode debničku ovocia. 

  Ďakujem rodičom, ktorí venovali deťom kartón chipsov, neprajú si byť menovaní. 

  Vážim si Vašu pomoc, rodičia. 

  Srničková, riad. 

 • Školský výlet - 6.A,7.A,8.A,9.A

  Do galérie Školský výlet - 6.A,7.A,8.A,9.A boli pridané fotografie.

strana: