• Aktuálne info pre žiakov a rodičov

Výchovný poradca

Výchovný poradca: Mgr. Jedinák

Konzultačné hodiny: piatok, od 10:40 do 12:10 hod.

Konzultáciu si môžete dohodnúť vopred na telefónnom čísle:  +421(0) 41 4353 219

Práca výchovného poradcu sa  riadi plánom školy a obsahuje trvalé a termínované úlohy.

Trvalé úlohy:

1. Systematicky zvyšovať úroveň poznatkov v oblasti VP.
          2. Získavať informačné a metodické materiály pre poradenskú prácu so žiakmi.
          3. Sústavne spolupracovať s vedením školy.
          4. Spolupráca s rodičmi, triednymi učiteľmi, SOŠ a SOU pri rozmiestňovaní žiakov 9. ročníka a žiakov, ktorí končia povinnú školskú dochádzku v nižšom ročníku.
          5. Upozorňovať žiakov deviatych ročníkov na dôležitosť Celoplošného testovania deviatakov (MONITOR 9), ktorého výsledky budú jedným z dôležitých faktorov pre prijatie na stredné školy.
          6. Informovať žiakov v nižších ročníkoch o možnostiach štúdia.
          7. Za pomoci CPPPaP zabezpečovať psychologické vyšetrenie žiakov podľa požiadaviek triednych učiteľov a rodičov.
          8. Pomáhať žiakom s výchovnými problémami, venovať zvýšenú pozornosť zaostávajúcim žiakom a talentovaným žiakom.
          9. Podporovať rozvoj poznatkov z oblasti výpočtovej techniky humanitnej a prírodovednej činnosti.
          10. Spolupracovať s koordinátormi enviromentálnej a protidrogovej výchovy.
          11. Venovať pozornosť hodnotovej orientácii mladých ľudí, úzko súvisiacej s medziľudskými vzťahmi v našej spoločnosti.
          12. Predchádzať všetkým formám diskriminácie, xenofóbie, intolerancie, rasizmu a sociálno - patologických prejavov.
          13. Doplňovať kabinet literatúrou, časopismi, aktuálnymi informáciami v oblasti metodickej a informačnej o možnostiach štúdia na stredných školách.
          14. Zúčastňovať sa porád a školení výchovných poradcov.
          15. Aktualizovať nástenku.

Harmonogram platný pre školský rok 2023/2024

Žiak si môže podať maximálne 4. prihlášky: dve na školy s talentovými skúškami a dve na školy bez talentových skúšok.

Zverejnenie kritérií prijatia na študijné odbory:

Stredné školy vyžadujúce špeciálne schopnosti, zručnosti, talent uchádzačov:      do 30. novembra

Stredné školy na netalentové odbory:                                                                      do 30. novembra

Harmonogram podávania prihlášok 2022/2023 pre 1. kolo 1. a 2. termín  prijímacích skúšok

Pre stredné školy vyžadujúce špeciálne schopnosti, zručnosti, talent uchádzačov najneskôr do 20. marca 2024

Pre stredné školy vyžadujúce špeciálne schopnosti,  športové školy  do 20.3.2024

Stredné školy na netalentové odbory do 20. marca 20234

Prijímacie konanie

Talentové skúšky ŠPORTOVÉ ŠKOLY                         25.3. - 19.4.2024

Zdravotná spôsobilosť ŠPORTOVÉ ŠKOLY                 26.4. - 30.4.2024

1. kolo prijímacích skúšok                    1.termín            2.5. - 3.5.2024

1. kolo prijímacích TALENT. skúšok    1.termín            26.4. - 30.4.2024